czwartek, 28 listopada 2013

Objawy zużywania się sprzęgła w samochodzie


Co pewien czas w naszych samochodach mogą powstawać różnego rodzaju awarie, które nie muszą wynikać z tego, że coś jest źle zrobione, czy było słabej jakości, ale jak wiadomo, wszystko ma swoją wytrzymałość i należy o tym odpowiednio pamiętać. Sprzęgło to bardzo ważny element każdego samochodu, bo jak wiadomo pozwala nam na zmianę biegów i ogólne poruszanie się naszych samochodem. Odpowiednia praca sprzęgła przekłada się na kondycję skrzyni biegów, dlatego warto o nie odpowiednio dbać.

Nie należy przede wszystkim nadużywać sprzęgła, kiedy nie jest to konieczne. Jeśli stoimy w korku wyrzucamy na bieg jałowy i czekamy, tak samo przy światłach i wszędzie, gdzie nie musimy mieć wciśniętego sprzęgła.


Jakie mogą być objawy jego zużycia? Może wiązać się to z gorszym włączaniem odpowiednich biegów, ale również z różnego rodzaju odgłosami, które towarzyszą zużyciu odpowiednich jego elementów. Przykładowo mogą dochodzić stuki z pod maski lub pedeł sprzęgła może drżeć przy jego naciskaniu. Lepiej zadbać o odpowiednio wczesną wymianę sprzęgła, niż później wymieniać je razem ze skrzynią biegów. Średnia cena sprzęgła na stronie sklepów to 500zł za komplet, więc jeśli coś nas niepokoi, lepiej wymienić je wcześniej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz